ZiskejZdravi.cz

Půst jako lék

Půst je odřeknutí se jídla. Je znám již před Hippokratem a Paracelsus o něm prohlásil, že je největším lékem. Lékařské statistiky hovoří, že v dnešním světě mnoho lidí umírá hladem, ale daleko více lidí umírá na následky přejídání. Dr. Mager prohlašuje, že půst je nejúčinnější metoda při léčení jakékoliv nemoci. Dr. Buschinger tvrdí , že půst je královská cesta ke zdraví. V jeho sanatoriu se již podrobilo půstu na 70 000 tisíc osob. Žádná na následek půstu nezemřela, ale naopak všechny se po opuštění sanatoria těšily lepšímu zdraví.

Půst způsobuje autolýzu (samotrávení), kterou tělo používá k rozkládaní tuků, nemocných tkání, tumorů a nepotřebných tkání. Při něm si odpočinou trávicí a obranné orgány. Jako průvodní jev se může objevit nečistý dech, zvýšené pocení, lehké bolesti hlavy atd. To vše je známka očisťujícího procesu, který v těle probíhá.

Půst, který je zaznamenán o ženě z města Glasgow, která se pro něj rozhodla ve svých 54 letech z důvodu těžké artritidy ( byla již nepohyblivá a vážila 131 kg), měl takovýto výsledek: Za 249 dní postu o šťávách a vodě přišla o 37 kg své tělesné váhy a také o svou nemoc.

Zdravě jíst, neznamená pouze mít zdravé recepty. Tak jako součásti celého týdne je den Sobotní určený Bohem k odpočinku, tak také součástí zdravých receptů a jídelníčku je půst. Je jeho nezbytným doplňkem. Někdy se postíme jedno jídlo, jindy den a někdy, zvláště na jaře nebo v létě, tři i více dnů.

Pokud se pro půst rozhodneme měli bychom 2 až 3 dny před ním jíst hodně ovoce nebo zeleniny. V době postu můžeme užívat různé bylinné čaje, abychom podpořili čistící schopnost organismu. Po půstu bychom měli opatrně začít s jídlem v malých dávkách a postupně během tří dnů zvyšovat na normální objem potravy. Dbejme na to, aby strava byla dobrého složení.

„Nejednomu člověku by víc než léky posloužil jednodenní půst každý týden (nebo i dva dny). Přineslo by mu to nesmírné požehnání." CD 189, odst. 310

Naším největším nepřítelem je chuť. Chutí člověk padl do hříchu. S ní jako s prvním pokušením se Bůh v osobě svého Syna Pána Ježíše Krista setkává na poušti. On zvítězil tam, kde člověk padl a tak ukázal člověku, že je možné s Jeho pomocí zvítězit nad chutí. „A postiv se čtyřidceti dnů a čtyřidceti nocí, potom zlačněl." (Matouš. 4,2)

Půst je Bohem určený pomocný prostředek k obnovení našeho nejen tělesného, ale i duševního zdraví. S jeho pomocí můžeme úspěšně bojovat proti našim zděděným i vypěstovaným zlozvykům, neboť on posílí naši vůli, která může být očištěna a posvěcena. Půst jako Boží prostředek má nám dopomoci k pozvednutí a zušlechtění naší vůle i charakteru.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo