ZiskejZdravi.cz

Střídmost je pro zdraví důležitá

Některé potraviny samy o sobě nejsou škodlivé, ale když jich sníme větší množství než je dobré, může to způsobit potíže nebo mít neblahé následky. Například ořechy. Jsou lidé kteří si stěžují, že jim ořechy nedělají dobře, přitom by stačilo jen omezit jejich příjem na rozumnou míru a nesníst jich hodně najednou.

Je potřeba abychom se naučili ovládat chuť svou vůlí, a ne aby chuť ovládala nás. Je mnoho nemocí, které jsou zapříčiněné nestřídmostí ať v jídle nebo i v jiných oblastech života. Je potřeba si uvědomit, že vše co sníme ovlivňuje naší tělesnou schránku - tedy naše zdraví, ale ne jen tělesné, ale i duševní. Pokud jsme v jídle nestřídmí ovlivňuje to i naší mysl. Mysl je zatemněna a bez větších možností hlubšího duchovního vnímání, a naše povaha se stává prudkou, nervózní či zádumčivou a smutnou.

Střídmosti je potřeba se cvičit ne jen v oblasti jídla, ale i v oblasti oblékání, zábavě, sportu, cestování.... Je potřeba si uvědomit, že přestože žijeme v zemi, kde máme relativně velké možnosti k realizaci svých tužeb a uspokojení zálib, ve stejnou dobu v jiných částech světa trpí lidé a umírají hlady. Jak by se na světě žilo všem lidem lépe, kdybychom žili více střídmě, využívali jen to, co doopravdy potřebujeme. Dnešní svět se vyznačuje hříchem přejídání a je to smutné, protože to škodí nejen člověku samotnému, ale i našemu okolí. Je potřeba se cvičit v zdrženlivosti a sebezapření a uvidíte, že vaše snaha přinese své pozitivní ovoce. Budete se cítit lépe, šťastnější a duchovně vnímavější.

„Uvažujte pečlivě o své stravě. Počítejte vždy s důsledky. Cvičte se v sebezapření. Ovládejte chuť rozumem. Neubližujte žaludku přejídáním. Současně se nepřipravujte o zdravou, chutnou stravu, kterou vaše zdraví vyžaduje." CD 168, odst. 261.

„Pravá střídmost nás učí úplně se zříci toho, co je škodlivé a s rozvahou požívat jen zdravou a výživnou potravu." Health Reformer, duben 1877.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo