ZiskejZdravi.cz

Jednoduché, ale účinné rady jak správně jíst vám zkvalitní život

Nemoci a utrpení, které můžeme vidět všude kolem nás, jsou z velké části důsledkem běžných a rozšířených dietních chyb. Tak, jak jíme a pijeme dnes, tak chodíme a mluvíme zítra. Budete-li dbát následujících instrukcí, můžete se leckterému onemocnění vyhnout:

A. Ovoce a zeleninu jezte v hojném množství. Upravujte je přirozeně a chutně.

B. Měňte váš jídelníček jídlo od jídla, při jednom jídle však nejezte příliš mnoho druhů potravin. Váš jídelníček by měl být prostý.

C. Naučte se používat hojněji celozrnné obilniny - zejména celozrnný pšeničný chléb, žitný chléb nebo kaši z ovesných vloček. Omezte konzumaci jídel připravených z bílé rafinované mouky. Vařené obiloviny jsou lepší než kupované suché obilninové směsi. Jedinou výjimkou je granola připravená bez cukru.

D. Jezte méně těžkých jídel. Cukru spotřebujte maximálně 3 čajové lžičky denně, soli půl čajové lžičky a oleje 2 polévkové lžíce. Vyhýbejte se koření, tuhému tuku (zejména sádlu), smaženým jídlům, prášku a sodě na pečení, octu. Ovocné šťávy a koncentrované potraviny konzumujte pouze v malých množstvích.

E. Jezte denně ve stejnou dobu. Mezi skončením jednoho a začátkem druhého jídla dodržujte minimálně pětihodinovou pauzu. Trávicí funkce jsou přesně načasovány, nejúčinněji fungují, je-li dodržován pravidelný režim.

F. Mezi jídly nejezte, ani kdyby to měl být jen lískový oříšek. Jezení mezi jídly zpomaluje vyprazdňování žaludku. Částečně natrávená potrava může v žaludku začít kvasit.

G. Snídaně by měla být vydatná, měla by být hlavním jídlem dne. Pokud jíte večeři, měla by být velmi lehká (ovoce a trochu celozrnných obilnin, např. jablko a rýžové lupínky), samozřejmě minimálně dvě až tři hodiny před usnutím.

H. Jezte všechno, co potřebujete k udržení dobrého zdraví, jídlo vychutnávejte, ale nepřejídejte se. Přiliš mnoho stravy deprimuje, ohlupuje mysl, způsobuje únavu a nemoce, zkracuje život.

I. Pomalé a důkladné žvýkání zvýší váš požitek z jídla a přinese lepší využití živin. Čas strávený jídlem by měl být uplynout klidně a příjemně.

J. Denně vypijte tolik vody, aby vaše moč zůstávala čirá. Nepijte však při jídle ani těsně před ním anebo po něm.

K. Periodicky vynechávejte jedno až čtyři jídla. Půst pomáhá kultivovat chuť k jídlu a je zkoušku sebe-ovládání. V mnoha případech je tím nejlepším lékem, to platí zvláště pro lidi, kteří vedou sedavý život.

Rady sanatoria v Yuchi PinesEshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo