ZiskejZdravi.cz

Bez tekutin to nejde

Tekutiny slouží jako prostředek k uhašení žízně. Dostatek tekutin je potřebný, aby náš organismus mohl vykonávat své funkce bez poruch. Např. ledviny, které čistí krev, potřebují dostatek tekutin. Není však vhodné, abychom pili při jídle, nebo ho zapíjeli.

Nejlepším nápojem na uhašení žízně je voda. Není vhodné ji pít při jídle, ale chvilku před jídlem nikdy neuškodí, ba naopak přispěje ke zdraví.

Velmi důležitá je voda při horečce. Osvědčila se tzv. citrónová voda, kterou si můžeme připravit tak, že do 1 litru vody dáme šťávu ze dvou či tří citronů a dvě lžíce medu.

Nedostatek vody způsobuje smrt mnohých nemocných, ačkoliv by mohli žít, kdyby se jim dostalo dostatečného množství vody.

Místo zrnkové kávy lze užívat dobře upravenou praženou (ne spálenou) obilnou kávu. Tato káva se hodí k jídlu nebo k večeři k sucharům. Do kávy je možno dát mléko nebo přisladit medem.

Černý čaj můžeme velice snadno nahradit užíváním mnoha velmi dobrých a tělu prospěšných bylinných čajů. Uhasíme jimi žízeň a současně si můžeme pomoci od různých neduhů. Jedná-li se o čaje bylinné na žízeň, nejsou vhodné silně připravené. Dobré jsou i ovocné. Čaje není potřebí sladit, nebo je sladíme medem.

Velmi dobré jsou ovocné šťávy, které připravujeme lisováním ovoce a pijeme nekvašené. Když chceme tělo očistit od různých toxinů (jedů), je prospěšné místo jídla pít třeba jeden den jen šťávy a odříci si ostatní pokrm. Nezapomeňme ale, že ovocné šťávy jsou potravinou podobně jako mléko.

Dnes je velmi rozšířeno pití sladkých limonád, ale tyto nepřispívají ke zdraví. Jsou velmi hodně slazené cukrem a také chemicky aromatizované (ochucené).

Pro udržení zdraví anebo jeho navrácení je velmi dobrým nápojem minerální voda. Je jich mnoho druhů. Obsahují různé soli a tím prospívají různým orgánům našeho těla.Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Eshop - ekodrogerie, byliny, potraviny

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Složení stravy - co má naše strava obsahovat

Recepty - uvařte si něco dobrého

Recepty - uvařte si něco dobrého

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Zásady stravování - zásady zdravého vaření

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo

Potraviny - základ pro každé zdravé jídlo